Zakupy na AliExpress. Czy warto kupować u Chińczyków?


Kto z Was korzystał już z serwisu AliExpress ręka do góry!

Ja jakiś czas temu, po wielu pozytywnych opiniach znajomych, też postanowiłam spróbować zamówić coś z Chin. Na początku zamówiłam nieśmiało kilka drobnych rzeczy żeby poniesione koszta nie bolały kiedy zakupy okażą się jednym wielkim niewypałem.

Po pierwszej próbie przyszła ochota na kolejne zamówienia, i oto one:


 1. Lampiony szczęścia (aktualna cena: $1.42/szt.)

  Zawsze chciałam puścić lampiony szczęścia i zażyczyłam sobie takiej atrakcji na urodziny. Niestety nie mogłam nigdzie znaleźć w Gdańsku także chcąc nie chcąc zamówiłam je trochę późno na Ali.

  Zamówiłam je 27.02.17 a przyszły 31.03.17, czyli w dzień imprezy, co było mega fartem :D Kontakt z 'majfriendem' był mega spoko, wytłumaczył czemu są opóźnienia w dostarczeniu i od razu zapewniał, że jak lampiony nie dojdą to wtedy jakoś to rozwiążemy i że mega im zależy żebym była zadowolona i takie tam. W sumie miło, bo rzadko kiedy można liczyć na taką uprzejmność przy zamawianiu w polskich sklepach.

  Ale na szczęście lampiony doszły na styk, mogłam spełnić swoje marzenie, uatrakcyjnić imprezę, także wszyscy byli zadowoleni ;)

  Jeśli chodzi o jakość tych gadżetów to cóż..lampiony szczęścia same w sobie są bardzo delikatne, ale te chyba były wyjątkowo. Ledwo się je trochę rozwinęło a już się gdzieś tam porwał, ale nie przeszkadzało to przy puszczaniu ich w górę.
 2. Kosmetyczka na bieliznę (aktualna cena: $3.46/szt.)

  Mega przydatny gadżet dla wszystkich podróżników i osób w wiecznych rozjazdach!

  Kosmetyczka na bielizna w kilku kolorach, wodoodporny materiał, przegródki na majciochy i skarpeciochy, główna komora na biustonosze + dodatkowa saszetka.

  Jedyny minus, aspekt jaki mam do zarzucenia to, że kosmetyczka jest za słabo usztywniona i trochę za mała, przydałoby się parę centymetrów tu i ówdzie, ale za to mega plusem jest wodoodporność.

  Kosmetyczkę zamówiłam 01.03.17 i przyszła po ok. 2 tygodniach (16/17.03.17).

 3. Foliowe balony (aktualna cena: $0.36/szt.)

  Jak to mówią człowiek uczy się na błędach, także od razu ostrzegam: ok.40cm balony foliowe są za małe na napełnienie helem, nie będą się unosić!

  Niestety ja tego nie wiedziałam i już było za późno na jakiekolwiek zmiany. Na szczęście mam bardzo pomocnych i kreatywnych ziomeczków także ogarnęliśmy temat przed imprezą i wszystko wyglądało cacy <3

  Jakościowo nie mogę się przyczepić, bo wszystko było spoko! Takie balony, podobnie jak lampiony szczęścia są bardzo delikatne, więc trzeba być mną żeby zrobić w nim dziurę :( Ale spokojnie, znowu dzięki ziomeczkom sytuacja została uratowana. Została przeprowadzona reanimacja, usta-usta, siostro skalpel i takie tam operacje i balony trzymają się jeszcze dziś!

  Balony zamówiłam 26.02.17 a dostarczone zostały 20.03.17.

 4. Pierścionek X (aktualna cena: $0.21/szt.)

  Taniusi, ładniusi, ale po jakimś czasie kolor zaczął schodzić. Co również bardzo często zdarza się przy pierścionkach kupionych w galeriach, także przy zakupie na AliExpress przynajmniej strata portfelowa jest mniejsza ;)

  Zamówione 14.01.17, dostarczone ok.30.01.17.


 5. Case Samsung Galaxy A5 (2016) Gold Mirror (aktualna cena: $1.10 - 1.65/szt.)

  Case fajny! "Stabilny", nieplastikowy (silikon z akrylem?!), intensywny kolor, naprawdę spoko, ale...ma kilka minusów. Bardziej wizualnych niż jakościowych.

  Boki obudowy są przezroczyste a nie lusterkowe, po kilku dniach na obudowie już były dość widoczne zadrapania, co mu już trochę odejmuje no i te białe kreski na górze i dole case'u. Jakoś na stronie AliExpress nie wyglądało to źle, jednak kiedy go już tak używam dłuższy czas coraz większą uwagę na to zwracam i coraz mniej mi się to podoba. Więc chyba pora go zmienić :D

  Zamówiony 13.01.17, dostarczony ok.30.01.17.

 6. Case Samsung Galaxy J5 2016 NO 7 (aktualna cena: $0.96 - 1.36/szt.)

  Case dla mamy! Wygląda przeuroczo, szczególnie przy białym Samsungu :) Przezroczysty, gumowy, z delikatnym kwiecistym wzorem, ładnie dopasowuje się do telefonu.

  Ten case również został zamówiony 13.01.17 a przyszedł ok.30.01.17
Planuję kolejne zakupy z Aliexpress. W "Cart" mam już odłożone kilka kolejnych produktów, trzeba tylko poczekać na przypływ gotówki ;) Chociaż chyba nigdy nie zdecyduje się na kosmetyki, ubrania, bieliznę. Mimo, że widzę na kilku grupach na fejsie, że ludzie zamawiają, polecają a same np.ciuchy serio nie wyglądają źle to jakoś, póki co, nie mogę się przekonać.

A Wy co polecacie kupić u Chińczyka? 
Copyright © 2017
fanaberie Patrycji
, Blogger