Dlaczego znowu to sobie robisz?!


Idealnie byłoby zacząć Małgośką! Bo w każdej z nas jest taka głupia Małgośka, która od czasu do czasu się odzywa. Nie wiem po co, nie wiem w jakim celu i nie wiem dlaczego w najmniej odpowiednim momencie, ale jest.

No i skoro już wiesz, że taka M w Tobie żyje i skoro dobrze wiesz, że to nigdy nie kończy się dobrze to..dlaczego znowu to sobie robisz?!

Skoro już sobie wszystko poukładałaś, skoro jest stabilnie to dlaczego Małgośka znowu ma wszystko zmieniać, jak fala na morzu wzburzać je, przewalać piach i kamienie, które zdążyły się po poprzednim przypływie poukładać na dnie?

Wiruje Ci w głowie, czujesz przyspieszone bicie serca, uderza Ci gorąc, nogi miękną, nie wiesz gdzie masz zawiesić oko, bo najchętniej to na nim, ale jak skoro Ci nie wypada? Myśli latają szybciej niż motyle w brzuchu, nawet nie wiesz co zatrzymać pierwsze.

Z tyłu głowy wiesz, że ta Twoja wewnętrzna Małgośka jest głupia jak but i dobrze już znasz ten schemat, ale mimo to przekopałabyś pół kraju i cały Internet tylko po to żeby wiedzieć więcej, żeby mieć dostęp, żeby móc popatrzeć, powspominać i powzdychać.

Tylko dlaczego znowu to sobie robisz, skoro już wiesz jak to jest.

Jest fajnie na chwilę, jest fajnie teraz. Tylko teraz czujesz jakbyś się unosiła nad ziemią, jednak kiedy czar pryśnie runiesz jak długa na ziemię i znowu trzeba będzie się otrzepywać, przemyć kolana i znowu chodzić z poprzyklejanymi plastrami.

A kiedy wejdziesz do Costy na kawę to oni Ci przypomną o wszystkim! Dostaniesz porcję piosenek, które z jednej strony tak idealnie wpasują się w Twój nastrój, że aż wyda się to urocze. Jednak z drugiej strony będziesz ich przeklinać w duchu dlaczego akurat dzisiaj nie mogą puścić jakiegoś porządnego rocka albo chociaż Gorącej 20.

I tak to będziesz przewalała się po łóżku po nocach, pytając się samej siebie dlaczego znowu to sobie robisz, odtwarzając rozmowy i obrazy, każdą chwilę. Po czym będziesz waliła się na zmianę - a to w pierś a to w głowę - jaka to głupia jesteś i samolubna, ale bardziej jednak głupia, że znowu dałaś się złapać i ścisnąć tak mocno, że aż straciłaś dostęp do tlenu, którego Twój mózg tak bardzo teraz potrzebuje.
Copyright © 2017
fanaberie Patrycji
, Blogger