Blogerzy dla "BezpiecznaJa": Czym jest dla Ciebie 'bezpieczeństwo'?


Ciężko rozprawiać się nad bezpieczeństwem czy niebezpieczeństwem siedząc pod ciepłym kocykiem, we własnym mieszkaniu, z rodziną i przyjaciółmi u boku, popijając ulubioną herbatkę, mając stałą pracę i środki na dojazd do niej, w dodatku nie mając żadnych większych traumatycznych przeżyć ani zmartwień. Bo jeśli nawet tak jest to nikt nie ma Ci tego za złe :)

Ale czy zawsze czujesz się taka bezpieczna, kiedy wracasz późnym wieczorem słabo oświetloną drogą z pracy? Albo kiedy wychodzisz na wieczorny spacer z psem? Albo kiedy, po prostu jak typowa nastolatka, idziesz na imprezę wychillować po ciężkim tygodniu? Nie boisz się, gdy ktoś za Tobą idzie albo kiedy auto nagle zwalnia obok Ciebie? Nie boisz się wyjść sama z klubu albo wypłacać pieniędzy z bankomatu? Nie boisz się zostać sama na przystanku, bo co jak ktoś Cię zaczepi?

Bezpieczeństwo to stan, który daje poczucie pewności istnienia i gwarancje jego zachowania oraz szanse na doskonalenie. Jest to jedna z podstawowych potrzeb człowieka. Odznacza się akceptowalnym poziomem ryzyka utraty czegoś dla podmiotu szczególnie cennego – życia, zdrowia, pracy, szacunku, uczuć, dóbr materialnych i dóbr niematerialnych. Bezpieczeństwo jest naczelną potrzebą człowieka i grup społecznych, jest także podstawową potrzebą państw i systemów międzynarodowych; jego brak wywołuje niepokój i poczucie zagrożenia.

Ja się boję! Chociaż na co dzień nie brakuję mi raczej niczego, moje podstawowe potrzeby są zaspokajane, a w razie czego mam na kogo liczyć to są sytuacje kiedy się po prostu boję.
Boję się, że zatracona w klubowym szale nie zauważę kiedy ktoś dosypię mi coś do drinka. Boję się wracać sama z imprezy komunikacją miejską, bo już nieraz miałam nieprzyjemną sytuację, kiedy zwykłe "nie" nie wystarczyło a reakcja była jeszcze bardziej przerażająca. Boję się, kiedy dłuższą chwilę idzie ktoś za mną wieczorem. Tak bardzo, że aż brakuję mi modlitw. Ale nie panikuję wtedy, nie drę się ani nagle nie zaczynam biec, co nie znaczy, że się nie boję, że nie zastanawiam się czy zdążę dojść do klatki albo że nie odliczam minut do przyjazdu autobusu.

Żeby było "śmieszniej", takie odczucia i obawy mam tylko w naszym pięknym kraju. Ilekroć jestem za granicą czuję się bezpieczniej niż tutaj u siebie. Już nie mówiąc tylko o zwykłej mentalności, ale ogólnie o podejściu do drugiego człowieka. Dlatego tym bardziej się cieszę i czuję się zaszczycona, że zostałam zaproszona do tak niesamowitej akcji jaką jest Blogerzy dla BezpiecznaJa.

źródło: https://pomagam.im/BezpiecznaJa
BezpiecznaJa to cykl bezpłatnych szkoleń z zakresu bezpieczeństwa kobiet w każdym mieście dla uczennic lokalnych szkół gimnazjalnych i średnich oraz osobno dla kobiet 18+. Głównym celem jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa kobiet i nastolatek. Organizatorkami, pomysłodawczyniami i koordynatorkami tego projektu są dwie wspaniałe, silne i odważne kobiety: Dominika Cwynar (szkoleniowiec i współtwórca FloWish) oraz Marta Pawlik (współtwórca FloWish).

Dominika pisze artykuły rozwojowe, książki, opracowuje i wdraża nowe modele naprawy relacji i związków. Jest również autorką i prowadząca szkolenia BezpiecznaJa. Od 8 lat prowadzi sesje rozwojowe oraz w budowaniu zdrowych relacji.

Jestem dziełem Boga i jako taka wymagam szacunku od świata. 
O resztę zatroszczę się sama.
Dominika Cwynar

Marta buduje strony, zarządza ich treściami, nagrywa i montuje video, dokumentuje każde szkolenie. Uważa, że nie ma rzeczy niemożliwych do zrealizowania, są tylko ograniczenia, które trzeba przeskoczyć. Przy szkoleniach BezpiecznaJa pilnuje by Dominika zawsze miała czekoladę i termos z gorącą herbatą. 

Jak widać dziewczyny się świetnie uzupełniają, wspierają, co daje im jeszcze więcej siły i energii, by wspierać NAS! :) 

Zastanawiacie się jak wygląda takie szkolenie? Zapraszam na 10-minutową próbkę:


Całą akcję i ideę szkoleń BezpiecznaJa patronuje Stowarzyszenie FAIR IS, które zostało założone po to, by przeciwdziałać przemocy i gwałtom, jednocześnie starając się, by informacja o szkoleniach Dominiki i Marty dotarła do jak największej liczby nastolatek i kobiet na terenie Polski.

Zastanawiasz się jak Ty możesz wspomóc projekt BezpiecznaJa?

źródło: https://pomagam.im/BezpiecznaJa
 • Udostępnij akcję rodzinie, znajomym
 • Wesprzyj finansowo, chociażby złotówką, na pomagam.im/BezpiecznaJa
 • Jesteś firmą? Skorzystaj z przycisku Zaproponuj Mecanat, zaproponuj wysokość wsparcia i napisz czego oczekujesz w zamian
 • Jesteś blogerem? Oto rozwiązanie dla Ciebie:

  "1. Każdy bloger i blogerka biorący udział we wspólnej akcji robią specjalny wpis na blogu.
  Tytuł wpisu powinien zawierać zwrot: "Blogerzy dla BezpiecznaJa" oraz zawierać tę frazę w treści oraz słowach kluczowych żeby zwiększyć wyszukiwalność bloga po tej frazie. Szczególnie mocne działanie SEO na samym początku akcji, bo blog trafia w silniki googl'a jako jeden z początkowych i bardzo długo wyskakuje na pierwszych miejscach w wyszukiwarce.

  Wpis musi tez zawierać aktywny link do akcji CF BezpiecznaJa [pomagam.im/BezpiecznaJa]

  2. Stowarzyszenie FAIR IS umieszcza logo i link do każdego bloga biorącego udział w akcji [po przesłaniu do nas linku do wpisu oraz logo] na bezpośredniej stronie bezpiecznaja.pl w zakładce "wspierający / blogerzy". Dodatkowo raz w tygodniu publikujemy na naszym FP link do zaktualizowanej zakładki. To samo zostanie umieszczone w zakładce Wspierający / Blogerzy na oficjalnej stronie Stowarzyszenia FAIR IS, które jest patronem akcji BezpiecznaJa. [fairis.pl]

  W akcję włączają się również sportowcy i muzycy.

  3. We wpisie powinna znaleźć się informacja o blogerze od którego wywodzi się akcja i nominowanie kolejnych 2 blogerek/blogerów. Oni również umieszczają u siebie we wpisie link do bloga, który je nominował i nominują kolejne dwa blogi. W ten sposób powstaje powiązana sieć linków.

  4. Należy też napisać w kilku słowach "co rozumiesz przez "poczucie bezpieczeństwa"" lub "dlaczego uważasz, że bezpieczeństwo jest ważne.

  5. Gdybyś dodatkowo zechciał/a wesprzeć akcje jakąś wpłatą, nawet 5 zł, warto wtedy zakładając konto na pomagam.im założyć od razu konto firmowe z nazwą bloga, podać w opisie link do niego, jakiś ciekawy opis i dać się poznać jako darczyńca dodatkowej grupie docelowej, która przegląda profile tych, którzy wspierają projekt. Pojawia sie wtedy od razu kolejny świetny, wysokowartościowy link prowadzący do Twojego bloga.

  Kiedy Twój wpis powstanie, przyślij proszę link do niego oraz swoje logo na adres blogerzy@bezpiecznaja.pl"
Chcesz żeby takie szkolenie odbyło się w Twoim mieście? Weź udział w ankiecie na fejsie (TUTAJ) - dopisz swoje miasto, jeśli już jest, zagłosuj na nie! ;)


Dla mnie bezpieczeństwo jest bardzo ważne. Chciałabym móc poruszać się o każdej porze dnia i nocy po własnej okolicy, ale nie tylko, bez strachu, obaw, zmartwień. Chciałabym jak każda normalna dziewczyna czerpać z życia jak najwięcej, dobrze się bawić, spełniać marzenia i nie bać się! Czuć się bezpiecznie w gronie najbliższych, ale nawet wtedy kiedy będę musiała przejść ciemną uliczką. Mam nadzieję, że Ty też :) Mam nadzieję, że nie będziesz odsuwała od siebie tego problemu myślą "Mnie to nie dotyczy!"..


Miłego i bezpiecznego weekendu! 
Copyright © 2017
fanaberie Patrycji
, Blogger