Reklamy, kampanie 2016, które chwytają za serce


Czatowałam na wszelkie reklamy i kampanie niemal cały rok. Kiedy tylko coś wpadło mi w oko, dało do myślenia albo po prostu chwyciło za serce zapisywałam, by pod koniec roku się z Wami tym podzielić ;)

No i na szczęście-nieszczęście nadszedł już ten czas. Rok 2016 dobiega końca, dzisiaj większość z nas usiądzie do wigilijnego stołu z bliskimi, a potem będzie się szykowała do sylwestrowej zabawy, ale zanim to i zanim zakleicie ostatniego pieroga na dzisiejszy wieczór, zapraszam na taki mały przegląd kampani i reklam roku 2016.

Myślę, że #nowordsneeded. Niech każdy wyciągnie własne refleksje, a ten kto chociaż raz nie chlipnie albo nie śmiechnie ten dziwak :)

"Zawsze dla Ciebie", czyli ciasteczkowe przesłanie o najbliższych dla najbliższych

Reklama bez słów, ale w tym wypadku nie są tutaj w ogóle potrzebne - zachowanie głównego bohatera wyraża więcej niż tysiąc słów. Reklama o pięknej relacji, miłości i trosce o bliskich.


„Dziękuję Ci, mamo”

Na co dzień większość z nas nie docenia swoich mam, jakby to był ich obowiązek, a nie okazanie miłości, czułości, troski oraz pięknego matczynego oddania. To mamy, najczęściej i najbardziej, pchają nas w pasje, sukces oraz chronią przed złem. Podziękuj swojej mamie! Nawet teraz :)


"Drive phone free": Nie zerkaj na telefon podczas jazdy 

W zabawny i inteligentny sposób autor pokazuje jak ważne jest jednak nie sięganie po telefon w trakcie jazdy, a dla pasażerów krótki instruktaż jak oduczyć kierowców tego nawyku ;)


Spot z okazji obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Rzadko kiedy doceniamy to, co zrobili nasi przodkowie, rzadko kiedy doceniamy to jak dzięki nim zmieniła się historia, jak zmienił się nasz kraj. Może i teraz nie jest idealnie (ok, bardzo dobrze wiemy, że nie jest), ale mimo to, warto pamiętać jak nasz kraj się zmienił, dzięki komu i o tym jak ważne są nasze symbole narodowe, m.in. Flaga.


Czego szukasz w Święta? | English for beginners

Przepiękna, wzruszająca na maxa reklama Allegro. Pewnie większość z Was już ją widziała, ale ja bym mogła oglądać ją w kółko i po prostu nie mogło tej reklamy zabraknąć!


Kontroluj się - kampania społeczna ZDM

Niestety rzadko kiedy doceniamy albo chociaż szanujemy funkcjonariuszy. Bardzo często z powodu wykonywanego zawodu mają problemy, dlatego..kontroluj się!


Eksperyment społeczny w Chinach: Jak ludzie zareagują na porwanie dziecka?

Chiny - ogromny kraj o małych sercach i niskim poziomie empatii. Oczywiście nie wszyscy, ale poniższy eksperyment pokazuje, że niestety większość...


SickKids VS: Undeniable

"Nie jesteśmy na uboczu, jesteśmy na pierwszej linii frontu. Podejmujemy walkę z największymi wyzwaniami w zdrowiu dziecka. I wygrywamy!" Smutne, ale piękne. Piękny spot z pięknym przekazem, z ogromną siłą, wiarą i nadzieją. Pięknie wzruszający!


Amazon Prime Commercial "Lion"

Każdy problem można rozwiązać, a zwierzę nie jest ani problemem ani przeszkodą..Pamiętaj, "stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś", dlatego zanim porzucisz, odrzucisz - postaraj się wymiślić jakieś rozwiązanie :)


Spot Dawca.pl "Zdecydowałem! #NieZabieram"

Większość z nas nie zdaje sobie z tego sprawy jak ważna jest część #NieZabieram. Może zabrzmi to okrutnie, ale kiedy umieramy, narządy nam się naprawdę już potem nie przydadzą, więc dlaczegoby nie podpisać papierka, że można nam je zabrać? Nam się już nie przydadzą, a ktoś dzięki nam może jeszcze pożyć.. Nie przekonałam Cię? Obejrzyj spot Dawca.pl. Może zmienisz zdanie :)


Emotional Pet Campaign

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, ale niestety nie zawsze człowiek jest najlepszym przyjacielem psa. Zobacz, co może się stać, kiedy kiedykolwiek przyszłoby Ci do głowy porzucenie swojego pupila..


O sile prawdziwej miłości....

No słodszej reklamy nie widziałam! Pokusiłabym się nawet o stwierdzenie, że ciężko u ludzi wykrzesać tak silne i bezwarunkowe uczucie ponad wszystko inne. No piękna, czuła i rozczulająca reklama :))))


#movieKOCHAM

A dla Ciebie co znaczą słowa: miłość, kochać, kocham Cię? Kiedy ostatni raz powiedziałeś komuś, że go kochasz?


Zadzwoń do przyjaciela ;) 

"Przez pracę, szkołę i inne obowiązki mamy coraz mniej czasu dla osób, które są dla nas ważne. Często robimy to nieświadomie. Po prostu współczesny świat bardzo pędzi. Warto być razem tu i teraz. Wspólnie spędzone chwile, towarzyszące im wrażenia budują więzi, które sprawiają, że jesteśmy dla siebie wyjątkowi.""Tylko dwie minuty"

Czy aby na pewno tylko dwie minuty? No niestety, w praktyce zajmuje to dużo, dużo więcej.. A czy pomyślałeś wtedy, że nawet w ciągu dwóch minut może akurat niepełnosprawny potrzebować tego miejsca?


Behind the Leather

Co prawda, ostatnio znalazłam statystyki, że popyt na naturalną skrórę spada, ale dalej uważam to za problem współczesnego świata, który powinnien być jak najszybciej rozwiązany a statystyki powinny w końcu pokazywać 0!


Ostatni skok

Do wakacji jeszcze daleko, ale nigdy nie jest za wcześnie, by uczulać siebie i bliskich na niebezpieczeństwo, na umiar w zabawie i na konsekwecje jakie mogą nas czekać po chwili nieuwagi albo beztroski. Warto o tym pamiętać, by uniknąć niepożądanych skutków!


4-minutowy eksperyment Amnesty International

A Ty jak długo dasz radę patrzeć drugiej osobie w oczy? A jak długo jeśli byłaby to osoba obcego pochodzenia? Zanim obejrzysz eksperyment Amnesty International sam odpowiedz sobie na to pytanie ;)


Prawdziwe oblicze telewizji i internetu

Może na co dzień tego nie zauważamy i może nie czujemy wpływu od razu, ale niestety.. Prawdziwe oblicze telewizji i internetu jest nieco inne niż odbieramy na co dzień. I chociaż niektórzy oglądają rzadziej, a niektórzy częściej, jakiś odsetek tego telewizyjnego gówna ma na nas niekorzystny wpływ. Reklama jest trochę mocna, trochę może ryje banie, ale może w tą lepszą stronę?


TIME TO DECIDE

"Każde pokolenie musi zdecydować jakie traktowanie zwierząt bedzię tolerować." Powinno nie tylko zdecydować, ale także walczyć o jak najlepsze prawa dla zwierząt i zrobić wszystko, by w czasach rozwijającej się technologii zapewnić zwierzętom bezpieczeństwo i komfort. A o tradycje nie zawsze warto dbać.Dodalibyście coś do tej listy? :) Który filmik przemawia do Was najbardziej? Który Was najbardziej wzruszył, a który najbardziej rozśmieszył? Dajcie znać w komentarzach!

Zapomnieć oczywiście nie można o dzisiejszym cudownym dniu :) I z tej okazji życzę wszystkim..Cudownych, Spokojnych, Spędzonych w rodzinnym gronie Świąt! Korzystajcie z tego wspaniałego czasu jak najlepiej, jak najbardziej i jak najpiękniej tylko można go spędzić! :) Mam nadzieję, że św.Mikołaj obdaruje Was hojnie nie tylko prezentami, ale również atmosferą i bliskimi! Wesołych Świąt, Kochani <3
Copyright © 2017
fanaberie Patrycji
, Blogger