TOP 5 darmowych banków zdjęć


Z banków zdjęć korzystam od niedawna. Do tej pory jakoś starałam się sama sobie radzić. Jednak nie zawsze był czas na ładne zdjęcia, brakowało pomysłu albo po prostu wychodziły brzydkie. Fotografką nie jestem więc postanowiłam odjąć sobie pracy i nerwów i sięgnąć po banki zdjęć.

Jako, że jak ułatwiam sobie sprawę to na maksa, sięgnęłam po te całkowicie darmowe i tylko na nich bazuję jeżeli potrzebuje jakiejś inspiracji albo fotki to zamknięcia wpisu. Po co sobie utrudniać pamiętaniem, które są darmowe całkowicie, które w połowie, a które wcale skoro (chociaż w tym wypadku) można iść po najmniejszej linii oporu ;)

Z banków zdjęć oczywiście można korzystać nie tylko prowadząc jakąś "działalność w sieci", ale także do własnego użytku czy to na zdjęcie w tle na fejsa, czy to do uzupełnienia tweeta czy chociażby na tapetę na kompa.

Przejrzałam różniaste zbiorowiska zdjęć, ale ta piątka szczególnie przykuła moją uwagę (i to nie tylko dlatego, że są darmowe :D):

 1. Unsplash

  Numer 1 nie przez przypadek! Unsplash to dla mnie najlepszy bank zdjęć ever! Do większości postów zdjęcia biorę właśnie stąd :) Są świetnej jakości (no jak w większości tych zdjęciowych zbiorowisk), łatwo dostępne i przede wszystkim - wpisując odpowiedniego taga wyskakuje mega dużo zdjęć, także nawet wpisując oznaczenie "hair" 10 osób wybrałoby kompletnie inne zdjęcie ;)


 2. Picjumbo
  Tutaj niestety pod względem praktycznym i estetycznym podoba mi się mniej, ale to nie zmienia faktu, że też można znaleźć sporo fajnych, darmowych fotek. Jest to drugie miejsce, do którego klikam po Unsplashu.


 3. Cupcake

  Ten bank urzekł mnie swoją nazwą i mega słodką babeczką na stronie główniej :D Minusem jest, że nie ma tam wyszukiwarki, która umożliwiłaby nam znalezienie takiej fotografii, która jest nam potrzebna do danego tematu, ale to nie sprawia, że stronka jest mniej przydatna - można usiąść sobie i przewijać randomowe zdjęcia a nóż widelec coś nam wpadnie w oko i przyda się na przyszłość!


 4. Kaboompics

  Fajne, ciekawe, w świetnych kolorach zdjęcia. Podzielone na kategorie + wyszukiwarka - także łatwo będzie znaleźć coś "na teraz" ;) A co jeszcze jest super? Jedna koncepcja jest przedstawiona w różnych wariantach <3

 5. Gratisography

  Oto ostatni darmowy, i moim zdaniem wart uwagi, bank zdjęć. Czym się wyróżnia? Zdjęcia są lekko groteskowe i mocne realistyczne. Część może nawet nie należy do typowych "insta foci", ale idealnie nada się do oddania naszych emocji w notce :)


Tak wygląda moje TOP 5 darmowych banków zdjęć. A Ty skąd bierzesz zdjęcia?

Mocno ściskam i pozdrawiam!
Copyright © 2017
fanaberie Patrycji
, Blogger