Zakręcona jak słoik


Już dawno obiecywałam na fanpage'u, że napiszę o tych szałowych słoikach, ale..tydzień temu pogoda ani urządzenia nie chciały ze mną współpracować, a do tego terminy egzaminów utrudniały życie, ale dzisiaj już jest :)))

Obiecałam, że przedstawię w trochę niebanalny sposób co z tymi kolorowymi słoiczkami można zrobić. No i proszę bardzo, oto moje propozycje:
 • ŚNIADANKO

  granola/płatki owsiane

  jogurt naturalny z nasionami Chia

  owoce


  Może nie jest to opcja na co dzień, ale kiedy mamy taki lazy day i mamy ochotę zjeść śniadanie w łóżku, a boimy się, że sturla nam się owoc albo wysypią się płatki to taki słoik rozwiązuje nasz problem ;)
  Przy okazji mamy wygodne uszko także jeszcze więcej pretekstów by nawet na śniadanie nie wychodzić z łóżka.

 • JEM ZDROWO, ŻYJE ZDROWO

  2 garście szpinaku
  banan
  jabłko
  łyżka siemienia lnianego albo nasion Chia
  150ml wody

  Po dobrym treningu czy nawet jako drugie śniadanie taki pełnowartościowy, odżywczy koktajl to strzał w 10!
  Można skomponować go sobie dowolnie w zależności od tego co mamy w domu czy na co mamy ochotę :) A dla leniwych to nawet świeżo wyciśnięty sok smacznie wkomponuje się w taki słoiczek.


 • WORK, WORK, WORK...

  ..jak śpiewa Riri w jednym ze swoich hitów.

  kawa rozpuszczalna
  mleko
  lody śmietankowe


  Kiedy pracujemy albo uczymy się długo przydają się różnego rodzaju umilacze takie jak np. kawa. Jednak dużo osób boi się jeść lub pić przy komputerach/książka żeby ich przypadkiem nie zalać - no i proszę, słoiki znowu przychodzą nam na ratunek, bo dzięki nim nasze komputery czy pomoce naukowe mogą czuć się sucho.


 • DYSKOTEKA GRA

  ulubione piwo/drink
  lód
  limonka do dekoracji i smaku

  Czasami nasi goście okazują się nieposkromieni i trzeba ich pilnować na każdym kroku - i jaka z tego zabawa? Żadna.
  Dlatego, jak małym dzieciom, nalewamy napój w buteleczkę, zakręcamy i wszyscy są zadowoleni do końca imprezy ;)
  A oprócz tego plusujemy jako gospodarze za kreatywność!
  (Mój jest niezakręcony celowo ;))


 • CHILLING

  woda
  cytryna/limonka
  parę listków mięty
  lód


  Czy czegoś więcej potrzeba do pełnego orzeźwienia przy książce podczas upalnych dni? Myślę, że takie minimum z domowej kuchni wystarczy.
  Do tego świeże powietrze, święty spokój i mamy relaks pełną parą!
  A oprócz tego nie musimy się obawiać czy nam nie wleci przypadkiem jakaś muszka czy osa, bo nasz napój jest zabezpieczony :)


 • LEŻING, PLAŻING, LODY

  kilka gałek lodów
  bita śmietana
  posypka
  owoce

  Może niekoniecznie na plaży, chociaż...szybki bieg zmotywowany doniesieniem lodów w stanie nierozpuszczonym pozwala spalić tyle kalorii, że później zjedzone lody nie wywołują wyrzutów sumienia :D
  Podobnie jak przy Śniadanku jest to dobry sposób żeby nic nam podczas jedzenie się nie sturlało oczywiście w przypadku kiedy nie mamy standardowych pucharków czy po prostu chcemy podać deser w inny sposób niż zwykle.

A jeżeli ktoś również planuje taki zakup na zbliżające się wielkimi krokami letnie dni to od groma jest takich słoiczków na Allegro.pl w miarę przystępnych cenach (widziałam na przykład ofertę 6 słoików w różnych kolorach za niecałe 40zł z przesyłką - moim zdaniem mega korzystnie).
Ja swoje kupiłam w AgataMeble 10zł/szt. i powiem Wam, że jest to bardziej rozsądnie niż w niejednym sklepie w jakiejś galerii handlowej, gdzie takie słoiki chodzą często po 30zł/szt.

I to by było na tyle (przynajmniej na razie) jeżeli chodzi o słynne "słoiki do picia" - jak widać nie tylko do picia można ich użyć ;)

Życzę dobrego i słonecznego dnia!
Copyright © 2017
fanaberie Patrycji
, Blogger