Mr.Pancake (Gdynia) prawie jak z amerykańskiego snu


Wczoraj tłusty czwartek, dzisiaj tłusty piątek. No ale kto bogatemu zabroni?! ;)


Amerykańska restauracja z naleśnikami, crepsami, shake'ami i burgerami.

Trzy Mr.Pancakes w Polsce. Jedna z nich na Pomorzu, konkretniej w Gdyni, druga w Warszawie, a trzecia w Krakowie.

Do pierwszej lokalizacji mi zdecydowanie bliżej mimo, że skmką musiałam pokonać dobrą połowę Trójmiasta.

Czy było warto? Zaraz Wam powiem :)

Na plus zdecydowanie wpływają wygląd i smak. Naleśniki wyglądają bajecznie i tak też smakują! Ilość nie jest przesadzona, proporcje są idealnie zachowane, a całość jest estetycznie podana. Co nie zmienia faktu, że zapychają jak cholera i jest słodko przez resztę dnia.
Ceny jak na takie nietypowe miejsce nie są zbyt wysokie. Wiadomo, że nie stosuje się takiej diety na co dzień także raz na jakiś czas tym bardziej można sobie pozwolić i to nie będą źle wydane pieniądze.
Klimat całemu miejscu nadaje muzyka. Ustawiona nie za głośnio, nie za cicho. Inna niż w radiu, niekomercyjna. Nie mam nic do muzyki z radia, bo sama jej słucham i większość piosenek znam na pamięć, ale idąc do takiego czy podobnego miejsca liczę na trochę więcej wysiłku w tym temacie.

Minusem, jedynym, ale dla mnie bardzo istotnym, jest wystrój baru, który niestety nie przypadł mi do gustu. Zbyt prosty, za mało amerykański. Niby nie najgorzej, ale jednak brakowało tego porządnego amerykańskiego klimatu przy jedzeniu pancakes'ów. Stąd "prawie" w tytule posta, ale jest to oczywiście kwestia gustu i zamysłu właściciela.

No ale jak widać zalety przeważają nad wadami. Warto jednak pójść i przekonać się na własnej skórze.

pancakes - mr.pancake
Po lewej: "Magic Stars". Po prawej: "Oreo Combo"
Dzisiejszy wybór, czyli "Magic Stars", uważam za trafiony chociaż pod koniec już coraz bardziej zasłodzona powoli wymiękałam, a Marta już po raz kolejny wybrała "Oreo Combo", które myślę, że jeszcze nie raz zamówi, więc na pewno też poleca ;)

Próbujcie, smakujcie, odkrywajcie!
Copyright © 2017
fanaberie Patrycji
, Blogger